Petrol – Gaz ( Offshore )

Offshore

 

Deniz aşırı halatları makinelere uygun özel orijinal halatlardır. Açık deniz petrol endüstrisindeki zorlu çalışma koşullarını karşılamak için özel teknikler ve malzemelerle tasarlanmıştır. Offshore araçları tam da bu noktada devreye girmektedir. Açık deniz halatları esas olarak iyi aşınma direnci ve çekme mukavemeti, düşük uzama ve yüksek kırılma noktası olan polyester elyaftan yapılır. Açık deniz ipinin çapı genellikle 7 mm’nin üzerindedir ve son işlemi genellikle hafiftir. Bu nedenle işçiler tarafından kolayca kullanılabilir.

Deniz aşırı halatlar ve ekipmanlar; dış katman iyi aşınma direncine sahip polyester elyaftan, iç katman ise yüksek çekme mukavemetli polyester elyaftan yapılmıştır. Bu tür halat, deniz suyu korozyon direnci ve karbondioksit korozyon direnci gibi petrol üretim platformunun zorlu ortamında özel olarak kullanılmaktadır. Yeni nesil çözümler ortaya koyabilme kabiliyetine sahip olan deniz aşırı halatlar; su yüzeyinin altında kaldırma işleri de dahil olmak üzere ağır hizmet uygulamalarında özel olarak kullanılır.

Özellikle son zamanlarda tasarımı yapılan halatlar, ipin uzunluğu boyunca dolaşmaya direnen sağlamlığa veya iç sürtünmeye sahiptir. Bu kalite, ipleri dolaşmamaları veya bükülmemeleri gereken uygulamalar için ideal hale getirir. Ele alındığında kolayca çözülmez veya düğümlenmezler. Fiber (doğal ve sentetik), tel (çelik veya alüminyum) ve naylon gibi plastikler dahil çeşitli polimerler dahil olmak üzere birçok yaygın malzemeden yapılabilirler.

Deniz Aşırı Endüstrisi Halatları

 

Deniz aşırı endüstrisinin kullandığı halatlar; daha büyük ve daha güçlü bir iplik oluşturmak için birlikte bükülen veya örülen bir grup iplik, kat, lif veya şerittir. Bu tür halatlar çekme mukavemetine sahiptir ve basınç mukavemeti sağlamak için çok esnektir. Dolayısıyla deniz aşırı endüstrisinde kullanılan halatların yeni nesil çözümleri ortaya koyma kabiliyetine sahip oldukları bilinmektedir. Tam da bu noktada son zamanlarda üst düzeyde bir üretim kalitesine sahip olan halatların kullanıma sunulduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz.

Offshore halatlar, makine kullanımına uygun özel orijinal halatlardır. Gemi yapımı, denizcilik ve açık deniz mühendisliği, petrol sondajı ve diğer ağır endüstriler için kullanılırlar. Açık deniz halatları birçok farklı tip ve boyutta tasarlanmıştır. Bu durumun doğal sonucu olarak açık denizler için tasarlanmış halatların yeni nesil teknolojilerle desteklendiklerini ifade etmek de mümkün olmaktadır. Tam da bu noktada son zamanlarda üretim teknolojilerinin de gelişmesine paralel olarak deniz aşırı alanlarda kullanmak üzere farklı halatlar da karşımıza çıkmaktadır.

Günümüzde üretimi yapılan açık deniz halatları geniş kapsamlı bir alanda kullanılmaktadır.  Bu halatlar denizde veya limanlarda gemileri demirlemek için kullanılabilirler. Açık deniz petrol kulelerini demirlemek için de yeni nesil halatların başarılı bir şekilde kullanıldıkları bilinmektedir. Bütün bu bilgiler ışığında günümüz koşullarında tasarımı yapılan deniz aşırı halatların; hem kullanışlı hem de dayanıklı olduklarını rahatlıkla ifade edebiliriz. Dolayısıyla bu tarz ürünlerin üst düzeyde bir etkiye sahip oldukları da bilinmektedir.

Deniz Aşırı Endüstrisi İçin Halatlar Neden Önemlidir?

 

Açık deniz halatları, açık deniz sektöründe kullanılmak üzere tasarlanmış özel halatlardır. Açık deniz ortamlarında yaşanan zorlu koşullara dayanacak şekilde özel olarak tasarlanmıştır. Bu halatlar, yüksek kaliteli malzemelerden yapılmıştır. Bu da onları açık deniz çalışmalarının zorlu koşullarına dayanacak kadar dayanıklı ve sağlam kılar.

Açık deniz işlerinde kullanılan halatlar aşırı sıcaklıklara, rüzgarlara ve hava koşullarına dayanabilmelidir. Firmamız deniz aşırı endüstrisinin ihtiyaç duyduğu halatların temin edilmesi konusunda yeni nesil çözümlere imzasını atmaktadır. Böylece tam anlamıyla kaliteli ve kullanışlı olan halatları sizlerle buluşturmak konusunda profesyonel bir çalışmanın da içerisinde yer almaktadır.

Open chat